Bjerrelokalarkiv.dk
Bjerre arkivet
Gå til indhold

Bjerre Lokalarkiv medarbejdere

Bjerre arkivpersonale
profiler

Bjerre Lokalarkiv arkivmedarbejdere

Jan Simris mobil 4233 7637 mail jan@bjerrelokalarkiv.dk
Lise Simonsen                    mail lise@bjerrelokalarkiv.dk
Ebbe Lohmann                   mail ebbe@bjerrelokalarkiv.dk
Ole Kramer Jensen                   mail ole@bjerrelokalarkiv.dk
Henning Mortensen                   mail Henning@bjerrelokalarkiv.dk
Peder Pedersen                   mail peder@bjerrelokalarkiv.dk
Susanne Bengtson                   mail susanne@bjerrelokalarkiv.dk
Mikael Mogensen                   mail mikael@bjerrelokalarkiv.dk
Gerda Jacobsen
medarbejder

Har du interesse for lokalhistorie

Vil du være arkiv medarbejder - frivillig...
...kræver det ikke særlige forkundskaber, men tænk over, om der måske var noget, du særligt kunne tænke dig at lave.

Det kunne fx være:
- registrere
- beskrive billeder
- hjælpe med opdatering af hjemmesiden
- lave nyhedsbrev
- skrive interviews
- optage interviews
- fotografere / lave videofilm
- registrere arkivalier i ARKIBAS
Håber du lyst til at være med. Vi glæder os til at se dig!
Bjerre Lokalarkiv     
Holmen 8A, Bjerre
8783 Hornsyld
Lise Simonsen    tlf. 75681489       mail til lise @ bjerrelokalakiv.dk
Ebbe L. Madsen  mobil. 25301468       mail til ebbe @ bjerrelokalakiv.dk
Henning Mortensen  mobil  40683349      mail til henning @ bjerrelokalakiv.dk
Ole K. Jensen                                         mail til ole @ bjerrelokalakiv.dk
Jan Simris   mobil 42337637                    mail til jan @ bjerrelokalakiv.dk


Bjerre Arkiv
Tilbage til indhold